Saturday, June 12, 2021
HomeLajmeKosovaDASH mbështet integrimin e Shqipërisë: Hapja e negociatave të kryhet pa vonesa

DASH mbështet integrimin e Shqipërisë: Hapja e negociatave të kryhet pa vonesa

Shtetet e Bashkuara të Amerikës shprehin mbështetjen për integrimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian.

Përmes një postimi në “Twitter”, zëdhënësi i DASH, Ned Price shkruan se hapja e negociatave nuk duhet të vonojë për dy vendet e Ballkanit Perëndimor.

“Ne mbështesim hapjen e negociatave të pranimit në BE me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë pa vonesë. Ne jemi duke u angazhuar në nivelet më të larta të qeverisë për të demonstruar përkushtimin tonë në rrugët evropiane të aspirantëve.”

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments