Saturday, June 12, 2021
HomeLajmeKosovaBurri nga Peja ushtron dhunë fizike dhe psikike ndaj të fejuarës

Burri nga Peja ushtron dhunë fizike dhe psikike ndaj të fejuarës

Policia në Vitomiricë ka arrestuar një person i cili dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj të fejuarës së tij.

Rasti ka ndodhur më 29 maj në fshatin Vitomiricë të Pejës, ndërkaq i dyshuari është arrestuar më 7 qershor.

Policia në raportin 24 orësh ka bërë të ditur se i dyshuari ka ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj të fejuarës së tij, të cilës i ka shkaktuar lëndime trupore.

“Fsh. Vitomiricë, Pejë 29.05.2021  – 06:00. Me 07.06.2021 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, nën dyshimin se i njëjti  kishte ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj  të fejuarës së tij viktimës femër kosovare, e cila kishte pësuar lëndime trupore. Pas intervistimit i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. Rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në njoftimin e policisë.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments