Saturday, May 8, 2021
HomeTjeraKuzhinaBukë me hudhër: për 2 minuta

Bukë me hudhër: për 2 minuta

Perberesit:

100 g gjalpë

3 thelpinj hudhër

1 tufë majdanoz

Djathë mocarela

Kripë Piper

1 bagetë

Presim imët hudhrat dhe majdanozin, i shtojmë te gjalpi i butë, rregullojmë shijen me kripë dhe piper . Bagetën e presim për së gjati, e lyejmë me gjalpin dhe shtojmë djathin e grirë imët dhe i pjekim në furrë të parangrohur më parë me 180 gradë për 10 minuta.https://www.youtube.com/embed/ZxAy1obYRlA

RELATED ARTICLES

Pite turke

Tiramisu me fruta

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments