Saturday, May 8, 2021
HomeLajmeKosovaArrestohet 18-vjeçari në Prishtinë, i dyshuar për 9-të raste të vjedhjeve

Arrestohet 18-vjeçari në Prishtinë, i dyshuar për 9-të raste të vjedhjeve

ot, në lagjen Tophane në Prishtinë, hetuesit policor  të stacionit Policor Qendra, të cilët (me rroba  civile) janë të përfshirë ne Planin Operetiv për Prandalimin dhe Zbulimin e vjedhjeve, kanë arrestuar një person të dyshuar për për disa vjedhjeve të rënda.

Rastet kanë ndodhë në periudha dhe lokacione të ndryshme, kryesisht në rajonin e Prishtinës.

“Ka qenë reagimi i shpejtë i hetuesve në  ai që ka rezultuar me arrestimin e të dyshuarit:

–  E.G . mashkull, 18 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës”, thuhet në njoftimin e policisë.

Personi i dyshuar me rekomandimin e prokurorit të shteti është dërguar në mbajtje, përderisa hetuesit po kryejnë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore e procedurale lidhur me 9 raste të vjedhjeve të rënda ,që dyshohet të jetë i përfshirë i arrestuari.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments