Tuesday, June 15, 2021
HomeLajmeKosovaAmbasadori gjerman përgëzon Kosovën për bashkëpunimin rajonal në kuadër të Procesit të...

Ambasadori gjerman përgëzon Kosovën për bashkëpunimin rajonal në kuadër të Procesit të Berlinit

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde ka përgëzuar qëndrimin e qeverisë së Kosovës për të përmirësuar bashkëpunimin rajonal para takimit të Procesit të Berlinit.

Kështu është shprehur Rohde përmes një postimi në llogarinë e tij në Twitter.

“Të inkurajuar nga qëndrimi proaktiv i qeverisë kosovare për të përmirësuar bashkëpunimin rajonal përpara takimit të Procesit të Berlinit me vizat e vendit të tretë dhe kartat e identitetit që udhëtojnë në rajon”, u tha në postim.

 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments