Saturday, April 1, 2023
HomeLajmeKosovaAdem Jashari këtij personi ia kishte refuzuar cigaren, pasi ishte duke agjëruar!

Adem Jashari këtij personi ia kishte refuzuar cigaren, pasi ishte duke agjëruar!

Nuredin Lushtaku është bashkëluftëtari i komandantit legjendar, Adem Jashari, i cili rrëfente për kohën e luftës dhe muajin e Ramazanit.

Në një intervistë, Nura shpjegon se si komandanti nuk e kishte prishur agjërimin.

“Kemi pas emocione dhe dhimt. Unë ja kam qit një cigare me dhez, ma ka marrë cigaren e ka shti në vesh dhe tha jam agjërueshëm. Unë e disha që është ninushëm, por tha e dhezi në iftar. Ai se ka prish”, ka deklaruar ai.

Ndryshe, kjo ngjarje ka ndodhur me 22 janar të vitit 98.

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=1550530471819889

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments