Sunday, June 13, 2021
HomeLajmeKosovaAbdixhiku takim virtual me shqiptaro-amerikanët

Abdixhiku takim virtual me shqiptaro-amerikanët

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka mbajtur një takim virtual me Kongresin Panshqiptar Amerikan.

 

Aty, Abdixhiku vlerësoi rolin që ky kongres ka në kultivimin e raporteve ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës

Ndërsa, nga Uk Lushi, falënderoi kryetarin e LDK-së për kontruktivitetin e treguar në mbështetje të formimit të institucioneve.

Në takimin virtual u bisedua edhe për tema të tjera si dialogu me Serbinë.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments