Sunday, June 13, 2021
HomeLajmeKosovaAbdixhiku ia kthen Kurtit pas lutjes për të mos e rrëzuar: Ke...

Abdixhiku ia kthen Kurtit pas lutjes për të mos e rrëzuar: Ke me rrëzu veten

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, i ka replikuar kryeministrit Albin Kurti, i cili e luti opozitën që të mos e rrëzojnë nga pushteti.

Abdixhiku i ka kërkuar Kurtit që të mos bëjë drama, meqenëse nuk është duke e “rrëzuar” askush dhe se ai do ta rrëzojë veten.“Mos bë drama kryeministër se nuk është tu të rrëzu kush. Edhe nëse ke me u rrëzu, ke me e rrëzu veten”, ka thënë Abdixhiku.

Ndryshe, Kurti ka pasur një lutje për deputetët e opozitës në fund të fjalimit të tij.Ai i ka lutur ata që të mos e rrëzojnë sërish nga pozita e të parit të ekzekutivit.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments