Sunday, May 16, 2021
HomeLajmeKosova34-vjeçari nga Kosova vdes në vendin e punës në Itali

34-vjeçari nga Kosova vdes në vendin e punës në Itali

Nikoll Prekpalaj, punëtori 34 vjeçar nga Kosova ka humbur jetën para dy ditësh gjersa ishte duke punuar në kulmin e një supermarketi në Itali, saktësisht në Viale Venezia, në Udine.

Sipas mediave italiane, i riu kosovar humbi jetën pasi ra prej 6 metrash lartësi, përkundër ndihmës së parë të kolegëve të tij dhe përpjekjeve p֝ër të ringjallur nga personelin shëndetësor i cili mbërriti në ndërtesë.

Pas këtij rasti ka reaguar edhe Sindikata e Punëtorëve në Itali, ku përsëriti nevojën për të zbatuar me rigorozitet të gjitha rregullat e kontratës së ndërtimit dhe sigurinë në punë.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments